Psychologia Bez kategorii Jakie są zadania angiologa?

Jakie są zadania angiologa?

Jakie są zadania angiologa? post thumbnail image

Angiologia jest jedną z najmłodszych dziedzin medycyny. Para się sprawami z pogranicza między innymi neurologii, kardiologii czy chirurgii naczyniowej. Wydaje się, że mało kto orientuje się, w jakich przypadkach warto udać się do tego lekarza i w jakiego rodzaju schorzeniach jest on w stanie nam pomóc. A zakres jego działań jest niezwykle obszerny: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… jest tego mnóstwo!

Kiedy trzeba pójść do angiologa?

Angiolog para się nade wszystko różnorakimi dolegliwościami związanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Ze względu na wąski zakres swojej dziedziny, lekarz ten niezwykle współpracuje ze specjalistami innych, choć bliźniaczych, dziedzin medycyny. Kumulując swoje siły, są oni w stanie zapobiec najbardziej niemiłym przypadłościom. 

Jeśli chodzi o choroby, które diagnozuje angiolog, to wachlarz jest naprawdę szeroki. Pośród nich są chociażby tętniaki, ale także zwężenie tętnic, miażdżyca czy nowotwory układu naczyniowego. Dlatego jeśli tylko odczuwasz, że Twoje naczynia funkcjonują w niezdrowy sposób, powinieneś pójść do angiologa, który na pewno powie, co należy w konkretnej sytuacji zrobić. Może zająć się chorobą osobiście lub zlecić zabieg u specjalisty z jednej z pokrewnych dziedzin. 

Jeśli poszukujesz najlepszego angiologa, zwłaszcza w okolicach miasta Suwałki, sprawdź Medbuk.

Jakie usługi zapewnia angiolog?

Wśród licznych zabiegów, jakie wykonuje angiolog, jest chociażby laserowe leczenie żylaków, które pozwala na szybkie pozbycie się tej przypadłości lub w znacznym stopniu ją złagodzić. Podejmuje dość często także badania profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, dzięki którym jest w stanie określić wszelkie stany zapalne czy schorzenia. Umożliwia to szybką i sprawną reakcję. 

Powiązane posty

System nawadniania ogrodu – wszystko co co musisz wiedzieć, zaplanować przed jego założeniemSystem nawadniania ogrodu – wszystko co co musisz wiedzieć, zaplanować przed jego założeniem

W polskich warunkach pogoda bywa bardzo kapryśna. Po umiarkowanych zimach bardzo często przychodzi pora na niebywale gorące pore letnie, które wymagają odpowiedniego dbania o rośliny znajdujące się w naszych ogrodach.