Psychologia Inne Obrazki srebrne – najlepszy upominek z okazji komunii

Obrazki srebrne – najlepszy upominek z okazji komunii

Obrazki srebrne – najlepszy upominek z okazji komunii post thumbnail image

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla wszystkich wierzących osób oraz ich rodzin bardzo istotne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy chrzest. Choć nie można zaprzeczyć ich wymiarowi duchowemu, to kiedy jesteś osobą z najbliższej rodziny, stoisz przed pewnym dylematem: jakiego rodzaju upominek wręczyć? Czy obrazki srebrne to nadal odpowiedni prezent?

Co kupić z okazji uroczystości duchowej

Rzecz jasna niezwykle powszechnym rozwiązaniem jest sprawienie nowoczesnego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele krewnych decyduje się, by wręczyć smartfon czy komputer. Dziecko może być bardzo ucieszone z tego typu prezentu, ale jeśli bardzo dużo osób wpadnie na takie rozwiązanie, może być ich zbyt dużo. W związku z tym warto pomyśleć trochę nieszablonowo i wykazać się pewną kreatywnością. 

Obrazki srebrne to doskonała pamiątka

Bardzo dobrym pomysłem będzie na przykład podarowanie różnorakich drobnostek związanych stricte z katolicyzmem oraz duchowością – przecież na tym opierają się takie wydarzenia, jak chrzest i pierwsza komunia święta. Można skusić się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Biblii. Interesujące są również obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest zbyt robiącym wrażenie prezentem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystało z rowerów czy aparatów fotograficznych, ale dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że równie ważne, co rzeczy materialne, są upominki o charakterze duchowym, które mogą utrzymać nas w wierze oraz czynić dobrym człowiekiem. Srebrne obrazki są zatem świetnym pomysłem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o podstawowych chrześcijańskich wartościach. Będzie później za to wdzięczne. 

Powiązane posty