Psychologia Bez kategorii Lepsze są implanty czy proteza?

Lepsze są implanty czy proteza?

Lepsze są implanty czy proteza? post thumbnail image

Mówi się że zdrowy uśmiech to nasza największa ozdoba. Próchnica i urazy mechaniczne to najczęściej spotykane przyczyny powstawania ubytków uzębięniu. Luki w uzębieniu są nie tylko nieestetyczne ale mogą doprowadzić również do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Do tych liczy się przesuwanie okolicznych zębów, które prowadzi do wad zgryzu. Kiedy powstają luki powinno się odwiedzić gabinet protetyczny jak najszybciej. Postaramy Ci się przybliżyć najbardziej powszechne metody. Jeśli poszukujesz pracowni protetycznej w Częstochowie, zobacz koniecznie www.fakhari.pl.

Protezy dentystyczne

Protetyka ma wiele zwolenników, jest związana z mniejszym kosztem niż implantologia,a także przebieg jest dużo krótszy. Protezy można podzielić na stałe i ruchome. Do stałych zaliczamy takie które wyjmujemy na noc. Ich wadą jest to że powinniśmy je oczyścić z resztek jedzenia, są także bardziej obszerne niż inne metody. Użytkownik musi przyzwyczaić się do noszenia ich. Współczesne protezy są bardzo zbliżone do wyglądu naturalnych zębów a ich dopasowanie w pracowni protetycznej zapewnia wygodę użytkowania. Protezy stałe to mosty oraz korony, które protetyk przymocowuje do zębów pacjenta. Korony zostają przymocowane do podbudowy stworzonej ze stałego zęba, a mosty do pobliskich zębów. Do zamocowania mostu lub korony należy oszlifować ząb. Może to budzić strach, natomiast gdy jesteś po leczeniu kanałowym nie ma to większego znaczenia.

Implany zębowe

Implanty to bezsprzecznie jedno z najtrwalszych rozwiązań, ale również najbardziej skomplikowanych. Podczas operacji dentystycznej tytanowa śruba mocująca implant osadzana jest w kości, co imituje naturalny korzeń zęba. Po zakończonym zabiegu trzeba poczekać parę miesięcy, aby implant scalił się z tkanką, co znacznie wydłuża proces leczenia. Jako ostatni element na śrubie osadzana jest korona, którą przygotowuje pracownia protetyczna. Jest to proces mniej agresywny niż protezy stałe, ponieważ nie uszkadza się okolicznych zębów. Protetyk odwzorowuje jedynie brakujący ząb. Wszystkie opisane sposoby są możliwe do wykonania w naszym gabinecie protetycznym w Częstochowie, umów się na wizytę a znajdziemy razem najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Powiązane posty