Psychologia Dziecko Kupujemy bezpieczne podłoże na plac zabaw

Kupujemy bezpieczne podłoże na plac zabaw

Kupujemy bezpieczne podłoże na plac zabaw post thumbnail image

Wybór właściwego podłoża to jeden z ważnych etapów projektowania placów zabaw. Producenci bezpiecznych nawierzchni prześcigają się w wykorzystywaniu coraz to nowszych surowców mających zagwarantować jak największy stopień bezpieczeństwa wszystkim najmłodszym. Jednak dalej najbardziej popularnym materiałem jest piasek. Nie jest on dobrym wyborem, ponieważ trzeba go regularnie uzupełniać. Niemożliwe jest również utrzymanie higieny tej nawierzchni. Na placu zabaw, gdzie można bawić się powyżej 1 m muszą znajdować się bezpieczne nawierzchnie. Niedozwolone jest stosowanie twardych materiałów, takich jak cegły czy beton. W theta-lodz.pl dostaniesz całą gamę bezpiecznych nawierzchni, które uchronią od niebezpiecznych wypadków.

Maty i panele gumowe – wytrzymała nawierzchnia łatwa w montażu

Theta Łódź to producent bezpiecznych nawierzchni, który proponuje tartan na place zabaw. Tworzywo, z którego jest zrobiony nie wymaga specjalnych metod pielęgnacyjnych, a paleta barw jest bardzo szeroka. Maty na plac zabaw dzięki surowcom użytym do ich produkcji zabezpieczają i amortyzują upadki, są one także antypoślizgowe. To świetne rozwiązanie na wiele lat ,ponieważ wykazują one dużą wytrzymałość na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne.

Nawierzchnia wylewana

Rozwiązanie, to jest ulubioną metodą projektantów. Występuje w wielu kolorach i daje dużą dowolność. Możesz wykonać różne wzory lub zaznaczyć kolorem ciągi komunikacyjne, co jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo małych użytkowników. Wspaniale sprawdza się na dużych powierzchniach placów zabaw i boisk. To podłoże jest najbardziej trwałe i wykazuje dużą odporność na wszelkie usterki.

Maty przerostowe – bezpieczeństwo w parze z ekologią

Możesz zastosować matę przerostową, gdy zależy Ci na maksymalnie naturalnym wyglądzie placu zabaw. Jest to nie tylko bezpieczne podłoże na plac zabaw, ale też rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Surowiec, z którego są wykonane pochodzi z recyklingu. W dużym stopniu chroni przed konsekwencjami upadku, nawet tych z 3 metrów. Tego typu maty można pielęgnować jak zwykły trawnik i nie sprawiają żadnych trudności podczas użytkowania.