Psychologia Bez kategorii Wyjście z nałogu – czy NFZ mi pomoże?

Wyjście z nałogu – czy NFZ mi pomoże?

Wyjście z nałogu – czy NFZ mi pomoże? post thumbnail image

Leczenie uzależnień – czy uzyskam pomoc na NFZ?

Placówka leczenia uzależnień w Wandziniu ułatwia powrót do zdrowia wszystkim, którzy potrzebują wsparcia NFZ. Samodzielne wyjście z uzależnienia, zwłaszcza przy substancjach psychoaktywnych jest niezwykle trudne. Z tego powodu warto skorzystać z oferowanego tam krótkoterminowego programu leczenia, który cechuje się działaniem w oparciu o metodę społeczności terapeutycznej. Krokiem milowym przy wychodzeniu z nałogów jest udział w terapii krótkoterminowej. Jest ona kierowana do osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz wielu innych.

Jak przebiega?

Zabierając się za realizację postanowienia o skończeniu z używkami trzeba być świadomym, że cały proces zazwyczaj trwa do 6 miesięcy. Jest to czas, podczas którego dopasowywane jest najlepsze możliwe leczenie. Definiuje to stan osoby uzależnionej. Można podzielić ten czas na 4 etapy, które stopniowo pomogą osiągnąć pożądany rezultat. Na samym początku warto skupić swoją uwagę na wyglądzie oraz otoczeniu. Drugim etapem jest motywacja, która umożliwia nam wprowadzić znaczące zmiany, które wynikają z tego w co wierzymy. Następny etap umożliwia poprawienie relacji z samym sobą oraz rodziną. Czwartym, a zarazem ostatnim etapem jest przypływ myśli o normalnym życiu poza ośrodkiem. Ukończone leczenie daje szansę na samodzielne i udane życie bez nałogów.

Do rozpoczęcia terapii trzeba spełnić pewne warunki

Podstawą przyjęcia do ośrodka w województwie pomorskim jest aktualne skierowanie wystawione przez lekarza. Nie wolno zapomnieć o lekach zażywanych na stałe, które starczą nam na pełen czas pobytu. Warto mieć na uwadze, że jeśli pacjent nie będzie posiadać zalecenia do przyjmowania leków, to nie zostaną one zagwarantowane. Koniecznością są także dokumenty takie jak dowód osobisty, RTG klatki piersiowej czy dokumentacja medyczna lub/i terapeutyczna. Podczas zabierania rzeczy każda osoba, która chce skorzystać z pomocy ośrodka musi pamiętać o środkach higieny oraz odzieży. Pod żadnym pozorem nie wolno zabierać ze sobą groźnych narzędzi i przedmiotów, telefonu komórkowego oraz cennych przedmiotów.


Sprawdź źródło artykułu: Wandzin – Ośrodek Terapeutyczny

Powiązane posty