Wyjście z nałogu – czy NFZ mi pomoże?

Wyjście z nałogu – czy NFZ mi pomoże? post thumbnail image
Ośrodek lecząca osoby uzależnione w Wandzinie pomaga wrócić do zdrowia wszystkim, którzy potrzebują wsparcia NFZ. Próby leczenia na własną rękę, zwłaszcza przy substancjach psychoaktywnych jest niezwykle trudne. To sprawia, że skorzystać z oferowanego tam krótkoterminowego programu leczenia, który opiera swoje działania na metodzie społeczności terapeutycznej. Krokiem milowym przy wychodzeniu z nałogów jest udział w terapii krótkoterminowej. Jest ona przeznaczona dla osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz wielu innych.

Jak przebiega?

, że cały proces zazwyczaj nawet pół roku. Jest to okres, podczas którego dopasowywane jest odpowiednie leczenie. Decyduje o tym stan osoby uzależnionej. Cały proces dzieli się na kilka faz, które pomału pomogą osiągnąć zamierzony cel. Na samym początku warto skupić się na swoim wyglądzie oraz otoczeniu. Drugim punktem jest motywacja, która nam pozwala zastosować kolosalne zmiany, które są zaczerpnięte z wyznawanych norm i wartości. Kolejny etap daje szansę na poprawienie relacji z samym sobą oraz najbliższymi. Czwartym, a jednocześnie ostatnim etapem jest przypływ myśli o normalnym życiu poza ośrodkiem. Zakończona terapia daje szansę na samodzielne i szczęśliwe życie bez nałogów.

Do rozpoczęcia terapii trzeba spełnić pewne warunki

Fundamentem przyjęcia do ośrodka w województwie pomorskim jest aktualne skierowanie od lekarza. Nie wolno zapomnieć o lekach zażywanych na stałe, które starczą nam na pełen czas pobytu. Warto mieć na uwadze, że jeśli pacjent nie będzie posiadać zalecenia do przyjmowania leków, to nie zostaną one podane. Warunkiem są także dokumenty takie jak dowód osobisty, RTG klatki piersiowej czy dokumentacja medyczna lub/i terapeutyczna. Podczas zabierania rzeczy każda osoba, która chce skorzystać z usług ośrodka musi pamiętać o środkach higieny oraz odzieży. W żadnym razie nie wolno zabierać ze sobą groźnych narzędzi i przedmiotów, telefonu komórkowego oraz cennych przedmiotów.
Sprawdź źródło artykułu: Wandzin – Ośrodek Terapeutyczny

Powiązane posty