Psychologia Zdrowie Ścieżka kariery stomatologa – jak zostać dentystą?

Ścieżka kariery stomatologa – jak zostać dentystą?

Ścieżka kariery stomatologa – jak zostać dentystą? post thumbnail image

Stomatolog jest fachem nie tylko złożonym, ale i nad wyraz odpowiedzialnym. W związku z tym powinien zaskakiwać nikogo fakt, że ścieżka, która zamienia studenta w fachowca jest niezwykle długa, a niekiedy i pełna wybojów. Postaramy się dzisiaj wyjaśnić, co należy uczynić oraz jakie studia skończyć, aby móc pracować w tym trudnym, lecz nad wyraz satysfakcjonującym zawodzie, jakim jest dentysta. Bytom, Warszawa oraz inne większe lub mniejsze miejscowości są niekiedy doskonałymi miejscami aby rozwijać się w tej branży, zaliczyć studia oraz uzyskać pierwsze doświadczenia zawodowe. 

Jakie studia musi ukończyć każdy stomatolog? W jakim trybie przebiegają?

Nie istnieje inna droga w celu uzyskania miana dentysty, niż zaliczenie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym. Dobrze jest wiedzieć, że są to jednolite studia magisterskie. Co więcej, wszyscy studenci podejmujący naukę na tym kierunku stoją przed decyzją odnośnie swojej specjalizacji. Tych jest kilka, w zależności oczywiście od konkretnej uczelni. Przyszły dentysta może pokusić się chociażby na specjalizację dotyczącą stomatologii dziecięcej lub chirurgii szczękowej. Studia lekarsko-dentystyczne są bardzo wymagające, ale od wielu lat niezmiennie cieszą się wielkim powodzeniem pośród najbardziej ambitnych i zdolnych studentów. 

Co trzeba zrobić po studiach, aby zostać stomatologiem?

Skończenie studiów to jednak nie wszystko, aby zostać dentystą. Po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym aspirujący dentysta powinien odbyć trwający rok staż podyplomowy, a po jego ukończeniu zaliczyć egzamin państwowy, który jest bardzo trudny, złożony i wymagający obszernej wiedzy, jak również umiejętności praktycznych nabytych w trakcie wcześniej wspomnianego stażu. Warto zauważyć, że ów wspomniany staż jest stuprocentowo płatny i przeprowadza się go w jednej z zaleconych placówek medycznych.

Podsumowując, ścieżka do zostania dentystą jest niezwykle długa i wyboista, ale dzięki temu możemy codziennie korzystać z usług fachowców, którzy doskonale znają się na leczeniu zębów i posiadają niezwykle szeroką wiedzę i kompetencje. W dzisiejszych czasach wszelkie przypadłości zębów oraz jamy ustnej nie są przeszkodą dla doświadczonego, wykwalifikowanego lekarza stomatologa.

Źródło informacji: http://www.eskulap-stomatologia.pl/ z Bytomia

Powiązane posty

Czym chirurg stomatologiczny różni się od dentysty i co wchodzi w zakres jego obowiązków?Czym chirurg stomatologiczny różni się od dentysty i co wchodzi w zakres jego obowiązków?

Nie można zaprzeczyć, że w sytuacji bólu zębów lub różnorakich przypadłości jamy ustnej trzeba wybrać się do specjalisty. W dzisiejszych czasach medycyna jest w stanie nieustannego rozwoju,  a takowych fachowców