Psychologia Dom Na czym polega dezynsekcja pomieszczeń

Na czym polega dezynsekcja pomieszczeń

Na czym polega dezynsekcja pomieszczeń post thumbnail image

W jakich sytuacjach powinieneś pomyśleć o dezynsekcji mieszkania? Dezynsekcja polega na zwalczaniu insektów. Jeżeli więc w Twoim miejscu pracy zaczęły biegać prusaki albo pluskwy, to jest to dobry moment aby pomyśleć nad dezynsekcją.

Partnerem wpisu jest firma 24dezynsekcja.pl – fachowcy w dziedzinie dezynsekcji z Warszawy.

Czym różnią się poszczególne metody dezynsekcji?

Najczęściej spotykane metody dezynsekcji to oprysk, żelowanie i zamgławianie. Zależnie od liczebności robaków i tego, jakie owady przebywają w mieszkaniu, grupa dezynsekująca doradzi najlepszy sposób.

Metoda oprysku

Metoda używająca oprysk polecana jest przy dużym zagęszczeniu szkodników. Spełnia swoje zadanie przy każdym typie insekta, jednak w głównej mierze używany jest do zabijania prusaków i karaluchów.

Metoda dezynsekcji żelowej

Coraz większą popularność zyskuje dezynsekcja żelowa. Spowodowane jest to dużą efektywnością i długim czasem działania. Nie stanowi zagrożenia i w trakcie jej stosowania nie opuszczać pomieszczeń. Żelowanie wykorzystywane jest przy eliminowaniu karaluchów i mrówek.

Zamgławianie

Dezynsekcja polegająca na zamgławianiu stosowana jest najczęściej w przestronnych miejscach albo na świeżym powietrzu. Przykładem tej techniki są coroczne opryski na muchy i komary. Jest to też główny sposób na pozbycie się moli i pluskiew.

Gazowanie

Mniej popularne jest gazowanie. Tłumaczy to fakt, że konieczne jest opuszczenie dezynsekowanych miejsc przynajmniej na 7 dni. Ta metoda używana jest w dużych firmach i fabrykach, w których często spotykany jest przykładowo mklik mączny oraz rozkruszek.

Co zrobić przed dezynsekcją mieszkania?

Zależnie od tego jakie owady zamieszkują nasze mieszkanie i jaką metodę dezynsekcji wybierzemy, nasze przyszykowanie domu do tego zabiegu będą się różniły. W przypadku każdej metody jednak musisz wyjąć wszystko z szafek, w których podejrzewasz, że zamieszkały robaki. Jeżeli podejrzewasz, że insekty przebywają w miejscach trudno dostępnych – wysuń szafy i inne przeszkody. Odłącz od prądu wszelkie urządzenia elektryczne. Pochowaj też, albo osłoń wszystkie przedmioty, które wykorzystujecie na co dzień. 
Jeśli wykorzystywane było zamgławianie lub oprysk – wpuść do mieszkania świeże powietrze, umyj dokładnie wszystkie powierzchnie, na których przygotowujesz jedzenie, albo posilasz się.
Weź pod uwagę, że owadów przybywa w ekspresowym tempie i warto rozwiązać problem jak najszybciej. W Warszawie znajdziesz idealną pomoc w zakresie dezynsekcji. 

Powiązane posty