Uczenie się języków obcych jest coraz popularniejsze. Języki obce stosowane są na co dzień – w pracy czy za granicą. Jednak nauka języków obcych samodzielnie nie jest łatwa, dlatego coraz więcej osób korzysta ze szkoły szkoły językowej. W Warszawie działa mnóstwo różnych, niemniej przy wyborze najlepszej szkoły warto zwrócić uwagę na parę najistotniejszych parametrów. Powinno się pamiętać też, że bardzo istotna jest metoda nauczania, która powinna być dobrana indywidualnie do ucznia. Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły językowej? Jakie są najchętniej stosowane metody nauczania?
Dobra szkoła językowa – Co wziąć pod podczas szukania najlepszej szkoły językowej?
Aby znaleźć rzetelną szkołę językową, warto zwrócić uwagę na parę najistotniejszych aspektów. Przede wszystkim, dobrze jeśli uczniowie mają opcję kontaktu z native speakerami oraz z wykwalifikowanymi lektorami. To od nich zależy poziom oraz umiejętność wykorzystania języka w praktyce. Dobrze szkoły prowadzą zajęcia w niewielkich klasach i kameralnej atmosferze. Zwracają szczególną uwagę na indywidualnego ucznia, dzięki czemu tryb i sposób nauki jest idealnie dopasowany do jego potrzeb oraz przyniesie dobre efekty.
Najchętniej wybieraną agencją językową jest obecnie Alfa Lingua – szkoła językowa w Warszawie. Nauczanie języków jest nie tylko zawodem, ale również pasją, co przekłada się na zaangażowanie, jakie nauczyciele wkładają w proces nauki. Alfa Lingua ma całą ofertę różnych kursów dopasowanych do rozmaitych dziedzin oraz potrzeb.
Metody nauczania w szkołach językowych
Szkoły stosują wiele rozmaitych sposobów nauczania języków obcych. To wyjątkowo ważne, aby nie ograniczać się tylko do jednej, ponieważ każdy ma inne wymagania i inny sposób nauki będzie dla niego odpowiedni. Najpopularniejsza jest metoda tradycyjna. Zalicza się do niej większość dostępnych technik oraz opiera się przede wszystkim na pracy z nauczycielem oraz poznawaniu gramatyki i słownictwa.
Kolejnym rozwiązaniem będzie metoda gramatyczno-tłumaczeniowa. Jej głównym punktem jest czytanie oraz stopniowe rozumienie tekstów. Dzięki temu osoba ucząca się ma możliwość oswajania się z językiem i wykorzystania go już od samego początku nauki. Kolejne rozwiązanie – metoda kognitywna opiera się na nauce reguł, które następnie przekształcane są w samodzielne wypowiedzi. W metodzie audiolingwalnej pomijane są reguły, za to duży nacisk położony jest na słuchanie oraz przyswajanie materiału poprzez dialog z nauczycielem.