Psychologia Ślub i wesele DJ czy może zespół na wesele?

DJ czy może zespół na wesele?

DJ czy może zespół na wesele? post thumbnail image

Muzyka na weselu to jedna z najistotniejszych decyzji jakie czekają Młode Pary. Jeszcze parę lat wstecz oczywistym był wybór zespołu muzycznego, jednak dzisiaj coraz częściej zatrudniany jest DJ. Dobra muzyka podczas wesela gwarantuje rewelacyjne przyjęcie, chyba nikt nie chce mieć uroczystości weselnej, na której nikt nie tańczy bo jest słaba muzyka. Jakie są różnice pomiędzy zespołem muzycznym a DJ i która opcja jest lepsza cenowo?

Artykuł we współpracy z DJ Laskowski – dj na wesele.

DJ na wesele – jakie są tego plusy?

Zazwyczaj DJ ma o wiele większą kolekcję muzyki, którą może na przyjęciu weselnym zagrać. W obecnych czasach gdy ma się wszędzie dostęp do internetu i włącza się muzykę z komputera to można zagrać praktycznie każdy możliwy kawałek. DJ zazwyczaj jest tańszą opcją od zespołu muzycznego, w szczególności dlatego, że pracuje sam. Na zespół składa się kilka osób, dodatkowo każdy posiada instrument i wkładają w to większy wysiłek fizyczny więc też cena za nich jest większa. Kolejną zaletą DJa jest to, że nawet jeśli zrobi on sobie przerwę w graniu to muzyka może dalej grać. Jeśli chodzi o zespół muzyczny to przerwa na jedzenie przerwę w graniu, a istnieją zespoły, które robią sobie te odpoczynki co kilka piosenek. Cena za DJa bez wątpienia jest inna w zależności od miasta, jego doświadczenia oraz popularności. Bez dwóch zdań w Warszawie spotkamy całkowicie inną cenę niż w mniejszych miejscowościach.

Co daje zespół muzyczny na weselu?

Zespół muzyczny na weselu jest dla wielu osób oczywistym wyborem. To rozwiązanie często wybiorą pary, które na swoim przyjęciu planują mieć większe grono starszych osób. Kiedyś nie do pomyślenia było zamawianie DJa i cała masa ciotek oraz wujków mogłaby po prostu mieć kłopot z zabawą. Zespół muzyczny pomimo tego, że ma z góry określony repertuar to ma możliwość go bardzo fajnie wplątać w zabawy, jakie zazwyczaj pojawiają się na weselach. DJ nawet jeśli bardzo by chciał to nie zagra tej samej piosenki w kilku innych rytmach. Sporo osób twierdzi również, że wesele jest tak wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, że nie chce go bez muzyki na żywo. Ceny za orkiestrę przeważnie są sporo wyższe niż te, które są za DJ.

O czym pamiętać wybierając muzykę na wesele?

W pierwszej kolejności musicie pomyśleć o tym jakie są wasze preferencje. Wesele oczywiście jest dla gości, ale to głównie Wy czyli Para Młoda powinniście być z niego zadowoleni. Jeśli lubicie alternatywne wydania utworów i bardzo dużą wszechstronność to DJ będzie doskonałą decyzją. Jeżeli Wasze wesele ma być niesamowicie wymyślne to świetnie sprawdzi się orkiestra. Całkowicie inny akompaniament muzyczny zaplanujecie gdy duża część towarzystwa to będą młodzi ludzie, a inną kiedy przyjęcie ma być typowo dla rodziny. Obojętne jest mimo wszystko czy zatrudnicie zespół czy DJ na wesele – musicie zadbać o to aby repertuar Wam odpowiadał. W dodatku obgadajcie z muzykami to czy chcecie zabawy weselne, czy nie, jeżeli tak to jakie. Za każdym razem nie zapomnijcie także o podpisaniu umowy.

Powiązane posty