Psychologia Zdrowie Czym powinny wyróżniać się słoiki kosmetyczne?

Czym powinny wyróżniać się słoiki kosmetyczne?

Czym powinny wyróżniać się słoiki kosmetyczne? post thumbnail image

Kupując kremy i inne kosmetyki, często kierujemy się oprócz składu produktu – wyglądem opakowania. Niewątpliwie słoiki na kosmetyki muszą przyciągać wzrok i być ładnie wykonane. Ale czy to wystarczy? Czym poza tym muszą się wyróżniać? Nie zapominajmy, że kosmetyki mają kontakt z naszą skórą, a więc nie powinny do nich przenikać żadne niebezpieczne substancje. Coraz częściej kobiety decydują się robić kosmetyki we własnym zakresie, w domu. W tym przypadku także warto zwrócić uwagę na pojemniki w jakich będą one przechowywane. Istotne, aby te opakowania były hermetyczne i przeciwdziałały wietrzeniu produktu, z tego powodu należy szukać takich, które mają odpowiednie certyfikaty i są dopuszczone do przechowywania substancji kosmetycznych. Mogą to być zarówno opakowania szklane, jak i plastikowe. Na rynku znajdują się również opakowania w całości nadające się do recyclingu, które są nieszkodliwe dla środowiska. 

W czym przechowywać samodzielnie wykonane kosmetyki? 

O ile w przypadku kupnych kosmetyków producent troszczy się o ich właściwe zabezpieczenie, o tyle kosmetyki robione w domu także powinny mieć dobre opakowania. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim należy pamiętać, że takie własnoręcznie robione kremy są podatne na działanie światła, oraz wilgoci. Z tego powodu odpowiednie słoiki powinny być szczelnie zamykane a także bezpieczne dla zdrowia. Należy pamiętać, że kosmetyki robione w domu bardzo łatwo ulegają zwietrzeniu. Często osoba, która je wykonuje nie używa żadnych konserwantów przeciwdziałających temu procesowi. Kupując odpowiednie opakowania warto wziąć pod uwagę to, żeby były odporne i dobrze chroniły kosmetyk podczas transportu. Poszukując dobrych opakowań należy także zwrócić uwagę, żeby zamknięcie było szczelne i przeciwdziałało niechcianemu otwarciu się pojemnika podczas transportu. Z tego właśnie powodu dobrze jest kupować pojemniki specjalnie przystosowane do trzymania kosmetyków. Jednakże na rynku można znaleźć zarówno plastikowe, jak i szklane pojemniki. Jakie będą najlepsze? A może wybrać jednak tubki?

Jakie opakowania kosmetyczne będą najlepsze – plastikowe czy szklane?

Istotne jest, aby pojemniki kosmetyczne wykonywane były przez wyszkolony personel znający specyfikę branży. Substancje stosowane do wyprodukowania słoika pod żadnym pozorem nie powinny wchodzić w jakąkolwiek reakcję chemiczną z kosmetykiem, który będzie się w nim znajdował. Opakowania kosmetyczne zarówno szklane, jak i plastikowe doskonale się sprawdzą do gęstych kremów. Duże wieczko słoika zdecydowanie uprości dostęp do kremu. Takie pojemniki charakteryzują się większą wytrzymałością na pęknięcia. Opakowania zrobione z plastiku dodatkowo odznaczają się stosunkowo niedużą wagą. Na rynku można znaleźć różne odmiany tego rodzaju opakowań, także takie, które pięknie wyeksponują krem. Ważne jest, aby dobrze wybrać pojemnik do jego zawartości. W przypadku kosmetyków wyjątkowo podatnych na działanie światła słonecznego można wybrać słoiki wykonane z ciemnego szkła. Lekkie, plastikowe opakowania doskonale się sprawdzą w przypadku np. balsamów czy kremów stosowanych na co dzień, oraz takich, które często nosimy ze sobą. 

Słoiki kosmetyczne – gdzie kupić? 

Szukając odpowiednich słoików na nasze kremy najlepiej udać się do specjalistycznych firm zajmujących się ich produkcją. Dzięki temu możemy mieć pewność, że materiały użyte do ich zrobienia będą z dobrego źródła i doskonałej jakości. Co więcej takie pojemniki muszą posiadać właściwe certyfikaty, które gwarantują, że związki w nich zawarte nie będą wchodziły w reakcje chemiczne z kremami czy innymi kosmetykami. Warto także zwrócić uwagę, czy taka firma troszczy się o środowisko naturalne poprzez wykorzystywanie materiałów poddawanych recyclingowi. W przypadku kosmetyków wykonywanych w domu warto kupić opakowania, wielokrotnego użytku, a po zużyciu kremu nie trzeba będzie go wyrzucać. Na rynku jest tak duży wybór różnych opakowań, że z na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Słoiki dostępne są w wielu rozmiarach od takich naprawdę niewielkich, używanych na próbki kremów, aż po duże, wykorzystywane do przechowywania kremów do ciała. Jeżeli zależy nam na pięknym wyeksponowaniu kosmetyku można kupić także słoiki o wyjątkowych kształtach, które z na pewno przyciągną oko. Warto pamiętać, że tego typu opakowania doskonale sprawdzą się również w podróży, kiedy nie chcemy dźwigać ze sobą dużego opakowania, a jedynie porcję niezbędną na kilka dni. 

Tagi:

Powiązane posty