Psychologia Zdrowie Masażysta – wartościowy zawód – co mówią o swojej pracy masażyści?

Masażysta – wartościowy zawód – co mówią o swojej pracy masażyści?

Masażysta – wartościowy zawód – co mówią o swojej pracy masażyści? post thumbnail image

Branża medyczna ciągle się unowocześnia – zapotrzebowanie na absolwentów szkół medycznych jest wysoki. Jednym z bardziej potrzebnych zawodów związanych z medycyną jest masażysta. Z tego powodu wielu młodych ludzi wybierających zawód, musi rozważyć zapotrzebowanie rynku pracy. Osoba wykonująca masaż uzdrawiający powinna posiadać zwód medyczny, ponieważ jest to świadczenie w zakresie ochrony zdrowia.

Żeby zostać technikiem masażystą należy skończyć dwuletnią szkołę medyczną. Takie szkoły można spotkać w większych miastach jak np. Toruń. Podczas nauki można zdobyć umiejętności z zakresu różnych technik masażu takich jak: leczniczy, klasyczny, sportowy, profilaktyczny oraz kosmetyczny. Gdzie może szukać zatrudnienia absolwent tego typu szkoły? Czy zawód masażysty jest wymagający? Ile zarabia masażysta? 

Salon masażu w Toruniu przyniesie Ci ukojenie w bólu karku.

Dlaczego opłaca się wybrać zawód technika masażysty?

Badania rynku pokazują, że od jakiegoś czasu nie ma zbyt wielu wykwalifikowanych masażystów. Dzięki dużemu popytowi nie powinno być problemów ze znalezieniem pracy. Liczba  pacjentów z problemami układu ruchu, a najczęściej z chorobami kręgosłupa nieustająco wzrasta. Obecnie można powiedzieć, że jest to choroba cywilizacyjna, która spotyka wiele osób. Odpowiednio przeprowadzony masaż, przez wykształconego masażystę może przynieść wytchnienie w bólu, oraz całkowicie go zlikwidować. Takie wsparcie pacjentom w ich cierpieniach może przynieść wiele zadowolenia z wykonanej pracy. W przypadku różnego rodzaju obrażeń, masaż jest także zalecaną formą terapii, pomagającą dojść do zdrowia. 

Masażysta – obowiązki

Obpowiednio wykwalifikowany masażysta musi znać wszelkie rodzaje masaży zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Potrafi dobrać on właściwy masaż zależnie od schorzenia, oraz innych uwarunkowań pacjenta takich jak ogólny stan zdrowia czy wiek. Zadaniem masażysty jest usuwanie różnych dolegliwości bólowych oraz pomoc w rekonwalescencji po przebytych urazach. Ważną umiejętnością jest rozpoznawanie wad postawy i sposoby korygowania ich. 

Poźniejsza ścieżka rozwoju masażysty – jak wygląda?

Ze względu na dużo różnych technik masażu, masażysta może specjalizować się w określonych. Z pewnością każdy z tych masaży w inny sposób oddziałuje na organizm, z tego powodu opłaca się zgłębiać wiedzę na wybrany temat. Inaczej robi masaże lecznicze, a inaczej te, których najważniejszym celem jest zmniejszenie stresu czy redukcja cellulitu. Masażysta wyspecjalizowany w masażach rehabilitacyjnych może otrzymać zatrudnienie w szpitalach, ośrodkach fizjoterapii ,a także w sanatoriach.

Z pewnością nic nie stoi na przeszkodzie aby otworzyć swój własny interes. Jeżeli zdecyduje się na ścieżkę kariery masażu relaksacyjnego, wtedy zatrudnienie może znaleźć w gabinetach kosmetycznych, centrach spa, klubach sportowych, siłowniach. Wybór tej ścieżki kariery także umożliwia założenie swojej własnej działalności. Jeżeli chodzi o zarobki w tym zawodzie to na pewno na najwyższe może liczyć masażysta, który zechce otworzyć swój własny gabinet masażu. Jednak powinien mieć świadomość, że trzeba kupić w np. łóżko do masażu, oraz zdobyć choć odrobinę doświadczenia. 

Czy masażyści cenią swoją pracę? 

Dla wielu masażystów ta praca jest także ich hobby. Niewątpliwie jest to trudna fizycznie praca, wymagająca sporo wysiłku. Jednak jeżeli ktoś kocha to co robi i nieustannie się dokształca – wówczas staje się prawdziwym specjalistą. Masażyści także w pewnym stopniu są pewnego rodzaju terapeutami – zazwyczaj podczas takiej sesji pacjenci lubią rozmawiać. Z pewnością jest to praca dająca wiele satysfakcji, mimo wszystko masażyści często skarżą się na nieodpowiednie propozycje które składają klienci. Głównym problemem są „pacjenci”, którzy żądają masażu erotycznego. Na pewno zawsze spotykają się z odmową, ale z pewnością nie jest to przyjemne doświadczenie dla masażysty.

Zawód technika masażysty jest jest zawodem przyszłościowym. Absolwent szkoły medycznej uczący się na kierunku technika masażysty na pewno nie będzie miał żadnego kłopotu z otrzymaniem pracy. Trzeba pamiętać, że jest to trudny fizycznie i psychicznie zawód, w którym należy nieustannie się kształcić. Dlatego warto, żeby osoba, która zdecyduje się na ten kierunek lubiła to co robi, wówczas potencjalne niedogodności nie będą zbyt wielkim kłopotem.

Powiązane posty