Psychologia Zdrowie Najwyższa jakość, najlepszy efekt – Wybieramy olejki eteryczne

Najwyższa jakość, najlepszy efekt – Wybieramy olejki eteryczne

Najwyższa jakość, najlepszy efekt – Wybieramy olejki eteryczne post thumbnail image

Naturalne olejki eteryczne zyskują coraz większe wzięcie. Od tysiącleci stosowane są do aromaterapii, a nasze babcie stosowały ich dobroczynne właściwości wspomagająco podczas leczenia masy chorób. Jednakże nie wszystkie produkty to naturalne olejki eteryczne najwyższej klasy. W jaki sposób odróżnić cenne naturalne olejki eteryczne? Jakie profity dają Ci 100% naturalne olejki eteryczne? Te i wiele innych tematów poruszymy w tym artykule.

Czym są naturalne olejki eteryczne?

Naturalne olejki eteryczne to nic innego jak najlepszej klasy wyciągi roślinne. Ich mocny zapach zamknięty w pojedynczej kropelce to przykład na to jak silnie są zagęszczone. 

Do stworzenia jednego kilograma naturalnego olejku eterycznego z róży potrzebne jest aż od 3000 kg do 5000 kg płatków róży! Takie ogromne skondensowanie olejku daje nam możliwość zastosowania mnogości leczniczych właściwości roślin.  

Naturalne olejki eteryczne są uzyskiwane na kilka sposobów, zwykle pozyskuje się je ze świeżo zebranych bądź wysuszonych ziół i kwiatów metodą destylacji parą wodną lub destylowania wodą.  

Jakie właściwości mają naturalne olejki eteryczne?

Olejki eteryczne pochodzące jedynie z surowców pochodzenia naturalnego posiadają niemało drogocennych cech. W zależności od Twoich potrzeb masz możliwość użyć je na odmienne sposoby.

Aromaterapia jest jedną z najpopularniejszych metod zastosowania naturalnych olejków eterycznych – możesz do tego użyć dyfuzora bądź specjalnego kominka. Naturalne olejki eteryczne posiadają także dobroczynny wpływ na problemy ze skórą. do tego celu możesz użyć kilku kropli naturalnego olejku eterycznego do wody podczas kąpieli bądź zmieszać z Twoim ulubionym balsamem.

Olejek lawendowy

posiada świetne działanie wyciszające oraz relaksujące, wykorzystany podczas aromaterapii pomoże nam się rozluźnić a także zapewni dobry i wartościowy sen. 

Olejek sosnowy

używany zwykle w sezonie przeziębień, doskonale działa w infekcjach górnych dróg oddechowych, a leśny zapach daje ulgę w katarze. Ma działanie rewitalizujące oraz pobudzające, a także orzeźwia zmęczony umysł.

Olejek rozmarynowy

to jeden z najczęściej stosowanych naturalnych olejków eterycznych. Jest pomocny w skupieniu a także działa wspomagająco na proces myślenia. Używany na skórę pomoże w walce z cellulitem, będzie także znakomicie odnawiał naskórek.

Olejek z drzewa herbacianego

{jest znany ze swoich|możesz go znać z jego wspaniałych właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych. Wspomaga walkę z przeziębieniem, a nawet grypą. Użyty na skórę skutecznie radzi sobie z wypryskami i zmianami skórnymi.

Kupuj tylko naturalne olejki eteryczne

w 100% naturalny produkt, jakim jest olejek eteryczny, da Ci nie tylko wspaniały zapach ale też nieprzebrane cechy lecznicze. Niestety w internecie znajduje się duża ilość substytutów oraz wyrobów słabej klasy. Jak więc rozpoznać całkowicie naturalne olejki eteryczne od substytutów? 

Najprostszą techniką jest patrzenie na samą nazwę. Gdy na butelce nie jest jasno napisane, że jest to wyrób w pełni stworzony z roślin, bardzo prawdopodobne, że w swym składzie ma środki szkodliwe a także chemiczne związki wypełniające. Posiada on przyjemny aromat, ale nie powinieneś używać go w celach leczniczych a także używać prosto na skórę – na przykład do masażu albo jako dodatek do kąpieli lub kremu.

Jeśli na buteleczce można zauważyć dopisek “olejek zapachowy” możesz mieć pewność, że jest to jedynie falsyfikat naprawdę wartościowego naturalnego olejku eterycznego.Powinieneś także poszukać czy producent przedstawia jakiekolwiek atesty które dotyczą składu, procesu pozyskiwania jak też klasy roślin używanych do pozyskania ekstraktu. Kiedy firma jest wiarygodna i można bez trudu poznać proces wytwarzania każdej partii, możesz zaufać co do dobrej klasy, a co za tym idzie najlepszego efektu.

Powiązane posty

Czym chirurg stomatologiczny różni się od dentysty i co wchodzi w zakres jego obowiązków?Czym chirurg stomatologiczny różni się od dentysty i co wchodzi w zakres jego obowiązków?

Nie można zaprzeczyć, że w sytuacji bólu zębów lub różnorakich przypadłości jamy ustnej trzeba wybrać się do specjalisty. W dzisiejszych czasach medycyna jest w stanie nieustannego rozwoju,  a takowych fachowców