Psychologia Sport Z jakiego powodu warto jeździć na wrotkach?

Z jakiego powodu warto jeździć na wrotkach?

Z jakiego powodu warto jeździć na wrotkach? post thumbnail image

Bez wątpienia jazda na rolkach, i jazda na wrotkach to jeden z najbardziej przyjemnych i najzdrowszych sportów. Do ich plusów należy:

  • wzmacnianie mięśni w nogach i pośladków
  • pomoc w spalaniu tkanki tłuszczowej,
  • wzmocnienie kondycji, zwiększenie ruchowej koordynacji.

Niemniej jednak zalety jazdy na rolkach nie są to tylko plusy dla zdrowia. Jazda na wrotkach oprócz tego, że sprawia, że ciało jest wzmocnione, jest to doskonała forma relaksu i rozwiązanie na cudowną formą relaksu i sposobem na ciekawe spędzanie czasu ze znajomymi.Ważne jest również to iż  jazda na rolkach daje okazję do poznania nowych osób,dodatkowo pozwalają one nie pamiętać o stresie.  Co więcej żeby zacząć jeździć, nie trzeba być sportowcem. Dodatkowo wrotki przeznaczone są zarówno dla młodych, jak i dla nieco starszych osób których kondycja jest różna.

Zobacz jakie są zalety jazdy na rolkach

Jazda na wrotkach skutecznie spalają tłuszcz

Czy zdajesz sobię sprawę, że wrotki są skuteczne w odchudzaniu niemalże jak jogging? Podczas godzinnej jazdy jesteśmy w stanie {zredukować|spalić| do 700 kilokalorii. Rytmiczne uprawianie tego sportu, odbywające się dwa dni w tygodniu, pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy. 

Rolki nie obciążają stawów

Plusem jazdy na wrotkach nad bieganiem jest to iż przeciąża ona stawy w dużo mniejszym stopniu. W związku z tym, że ruch jest płynny, nie wymaga narwanych zrywów, kolana oraz kręgosłup nie są tak zagrożone na obciążenia tak jak podczas joggingu.

Jazda na wrotkach poprawia wydolność fizyczną

W związku z tym, że jazda na wrotkach należy do sportów aerobowych poprawia jakość pracy serca a także dobrze wpływa na działanie całego układu krążenia. Silne serce szybciej pompuje krew, dzięki czemu tlen dostarczony jest sprawniej do wszelkich tkanek organizmu. Dzięki temu zdecydowanie mniejsz się forsujemy a także mamy o wiele więcej energii do życia.

Wrotki poprawiają mięśnie nóg 

Ze względu na to, że w trakcie  jazdy na rolkach pracują wszelkie nie małe grupy mięśniowe, uda u u jeżdżących na rolkach stają się jędrne. 

Rolki pomagają w koordynacji ruchowej

W związku z koniecznością utrzymania prawidłowego balansu ciała na chwiejnych rolkach powoduje, iż odpowiednie mięśnie w naszym ciele są zobowiązane do współpracy ze sobą. Rolki wyrabiają poczucia równowagi.

Wrotki dotlenia nasz organizm

Z pewnością jeżdżąc na rolkach nasz organizm zażywa aktywności fizycznej na otwartym powietrzu. Nie da się ukryć, że taki trening jest zdecydowanie bardziej zdrowy oraz lepiej dotlenia nasz organizm aniżeli aktywność fizyczna w zamkniętych obszarach.

Rolki jest idealnym środkiem przemieszczania się  

Ogromnym plusem jazdy na wrotkach jest fakt, że można nimi dotrzeć wszędzie tam, dokąd poprowadzone są chodniki.

Jazda na rolkach odpręża a także redukuje napięcie

Jazda na rolkach po dniu zapełnionym przez obowiązki to świetny czas aby zredukować stres oraz odizolowanie się od codzienności. Ponadto rolki pozwoli nam przyjemnie zapełnić czas z plusami dla naszego organizmu  i wyglądu naszej figury.

Gdzie w Szczecinie możemy jeździć na rolkach? 

Bezsprzecznie najbardziej korzystna pora roku do jazdy na rolkach to z pewnością miesiące wakacyjne takie jak na przykład kwiecień. Szczecin proponuje wiele miejsc w których jest możliwość jazdy na rolkach. Gdzie jeździć na rolkach w Szczecinie?

Arkonia

Na wyróżnienie zasługuje mieszcząca się w Szczecinie arkonka. Tuż obok niej znajdują się liczne krzewy a także zbiornik wodny. Bez wątpienia przez to jazda na wrotkach jest tam znacznie bardziej przyjemna. Całkowity dystans trasy to 1,7 km.

Szczecińskie bulwary

Kolejnym miejscem jest znajdujące się w Szczecinie Bulwary. Pełny dystans tej trasy to aż 850 metrów.

Trasa zamkowa

Lubisz panoramę Szczecina?Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi tak to z pewnością polecamy i trasę zamkową. To wyasfaltowana dróżka, która pokazuje widok zarówno na Odrę jak i Szczecin.