Psychologia Hobby Sklep ezoteryczny – co ciekawego możesz w nim znaleźć?

Sklep ezoteryczny – co ciekawego możesz w nim znaleźć?

Sklep ezoteryczny – co ciekawego możesz w nim znaleźć? post thumbnail image

CZYM JEST EZOTERYKA?

Ezoteryka ostatnio pojawia się w naszych domach. Rozgłos zdobywają wszelkiego rodzaju praktyki duchowe, medytacja, joga. Wiele osób korzysta z wsparcia ekspertów w celu przeżycia głębokich przeżyć mentalnych. Powstają sklepy ezoteryczne. Czym rzeczywiście jest ezoteryka, co kryje się pod tym terminem?

 Powinno się wyjść od tego, że jest to bardzo rozległe zagadnienie, obejmujące wiele podejść. Większości ludzi ezoteryka łączy się z czarami. Na prawdę, ezoteryka to wiedza nie dostępna, droga do lepszego poziomu świadomości i bardziej świadomego percepcji otaczającego  świata. Połączona jest z ideami mistycznymi.

Osoby parające się ezoteryką wykorzystują z numerologii, astrologii albo psychologii, po to by zgadywać przyszłość i otrzymywać natchnienie. Poza tym, regularnie wykorzystuje się z zaklęć, wróżb czy rytuałów. Przyznaje się też\także pewną symbolikę liczbom, słowom czy przedmiotom. Ezoteryka dzięki swoje założenia koncentruje się na osobistym oświeceniu człowiekai. 

EZOTERYKA W ZNACZENIU HISTORYCZNYM

Ludzie zajmujące się praktykami ezoterycznymi żyją na świecie od wieków. Nawet w mitologii greckiej pojawiały się wyrocznie. Wśród różnorakich kultur od dawien dawna występują szamani, wróżbici, magowie, uzdrowiciele. W polskiej kulturze można przytoczyć szeptuchy i szeptunów – zaznajomionych z w medycynie ludowej, umiejących odczytywania ludzkich utrapień. 

Latami spojrzenie na takich fenomenów bywało dwojakie – część używała z ich wiedzy i brała na poważnie w każde słowo, dla pozostałych byli oni zwykłymi szarlatanami, działającymi w porozumieniu z diabłem. Znaki odprawiane przez ezoteryków były kojarzone z mocami nieczystymi. Przez wzgląd na niezgodność z naukami kościoła tacy ludzie bywali na samotność.  

Dziś ezoteryka postrzegana jest inaczej. Część patrzy ją za interesujące zjawisko. Ludzie obserwują w gwiazdy, medytują, analizują horoskopy. Większość dąży do zdobyć prawdę na swój swoimi metodami

SKLEP EZOTERYCZNY – ZAINTERESOWANIE TWORZY SPRZEDAŻ

Wzrost popytu zajęciami ezoterycznymi wywołał reakcję rynku. Razem z rosnącym popytem na ezoteryczne produkty i serwisy, pojawiły się sklepy ezoteryczne. Są one konsekwencją na potrzeby klientów, którzy poprzez magiczne rzeczy, chcą intensyfikować odczuwane doświadczenia i zatapiać się znacznie głębiej w swoich wewnętrznych doznaniach. 

SKLEP EZOTERYCZNY – CO W NIM SIĘ ZNAJDUJE?

Warto przyjrzeć się artykułom dostępnych w sklepie ezoterycznym. Pomoże to zbliżyć się do odpowiedzi na kwestię – czy sklep ezoteryczny jest dla każdego?

Jednym z bazowych przedmiotów występujących w sklepie ezoterycznym są kadzidła. Aromat uwalniany przez kadzidło w trakcie spalania ma oczyszcza atmosferę i czyścić miejsce, w którym jest rozpylany od zła. 

Kolejnym przedmiotem, który dostaniemy w  sklepu ezoterycznego są świeczki. Charakteryzują się one różnorodnością kolorów, wydalanych aromatów i użytkowań. Wspierają wejść w dobry atmosferę, przegnać negatywne moce, zwalczać napięcia. Świece używa się także do różnorakich obrzędów czy masaży.

Lubianym produktem są różnego rodzaju magiczne kamienie, którym przypisuje się dane moce. Według ezoteryków mają wpływ one na nasze humor, pomagają w pokonywaniu problemów rodzinnych. Ametyst, agat czy onyks to kamienie, które wspierają osiągać duchowej ładu, motywację, czy bogactwo.

Sklep ezoteryczny to również przedmioty połączone ze sportowym trybem życia – naturalne kosmetyki, masażery do ciała, lampy solne. Jego gamę produktów stanowią róże rzeczy: runy, karty, kule, łapacze snów, różdżki, wahadełka i wiele innych.

Zatem czy sklep ezoteryczny jest dla wszystkich? Odpowiedź brzmi: tak.