Psychologia Zdrowie Jak usunąć zbędne owłosienie?

Jak usunąć zbędne owłosienie?

Jak usunąć zbędne owłosienie? post thumbnail image

Włosy na ludzkim ciele mają istotne zadanie – ochronę termiczną. Jednak obecnie nie są one nam niezbędne, z tego powodu dużo osób decyduje się na ich usunięcie. Można powiedzieć, że pozbywanie się owłosienia jest jednym z najczęstszych zabiegów kosmetycznych wykonywanych zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Historia pokazuje, że już setki lat temu znane były ludzkości różnorakie sposoby usuwania włosków z ciała. Wykonywały je i kobiety i mężczyźni. Obecnie panuje powszechne przekonanie, że pachy i nogi zadbanej kobiety muszą być nieskazitelnie gładkie. Dzisiejsze kobiety mogą korzystać z wielu metod pozbywania się włosków zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych. Które metody są najlepsze? Czy warto skorzystać z usług gabinetu kosmetycznego?

Wybór najsuteczniejszej metody pozbywania się niepotrzebnego owłosienia

Wybór sposobu pozbywania się włosków zależy jedynie od osobistych preferencji. Każda z metod zarówno ta wykorzystywana w salonie kosmetycznym, jak i w domu ma pewne minusy i zalety. Niewątpliwie przed wykonaniem zabiegu trzeba zastanowić się nad występującymi alergiami, czy problemami skórnymi. Jeśli mamy najmniejsze wątpliwości, warto skorzystać z rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można znaleźć dużą ofertę gabinetów kosmetycznych, gdzie każdy z pewnością dobierze odpowiednią metodę dla siebie.

Usuwanie nadmiernego owłosienia – domowe sposoby

Istnieje pare sposobów na usunięcie zbędnych włosków w zaciszu domowym, do najważniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpopularniejsza metoda, nie wymagająca posiadania profesjonalnego sprzętu. Wystarczy maszynka i pianka do golenia. Jest to też naprawdę szybki sposób, jednak należy pamiętać, że może przyczyniać się do podrażnień, poza tym trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

metoda ta wymaga użycia odpowiedniego kremu dostępnego niemal w każdej drogerii. Jest ona stosunkowo prosta, jednakże może powodować alergie czy podrażnienia skóry. Metoda ta nie należy do najtańszych – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to opcja, która daje długotrwałe efekty, jednakże jest wyjątkowo bolesna. Depilator działa w prosty sposób – niewielkie pęsety chwytają włoski i je po prostu usuwają. Żeby metoda ta była efektywna włoski muszą być w miarę długie, inaczej będą nieuchwytne. 

Profesjonalne sposoby na pozbywanie się nadmiernego owłosienia

Gabinety kosmetyczne w Toruniu oferują wiele sposobów usuwania nadmiernego owłosienia, są to np.:

Wosk

skórę pokrywa się płynnym woskiem, który po wyschnięciu usuwany jest płynnym ruchem. Metoda ta na pewno nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest bardzo skuteczna. Jej efekty utrzymują się nawet kilka tygodni. Należy pamiętać, że do zabiegu włoski muszą być stosunkowo długie. 

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to depilacji woskiem, ale trochę droższa. Pasta składająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po zaschnięciu usuwana sprawnym ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, a także włoski mogą być krótkie. 

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która pozbywa się włosków na stałe. Włosy naświetlane są odpowiednim laserem, który uszkadza cebulkę włosa. Jest to bezpieczny sposób, który można stosować nawet w miejscach wrażliwych. Aby metoda ta przyniosła pożądane efekty należy zastosować ten zabieg kilkukrotnie. Należy wziąć pod uwagę, że nie każdy laser poradzi sobie z każdym kolorem włosa. 

Powiązane posty