Psychologia Edukacja O czym musisz pamiętać wybierając przedszkole?

O czym musisz pamiętać wybierając przedszkole?

O czym musisz pamiętać wybierając przedszkole? post thumbnail image

Najpierw posyła się dziecko do miejsca o nazwie żłobek, a następnie przedszkole. Żłobek w Gorzów Wielkopolski, Warszawie, Krakowie – to tylko przykłady miast w których znajdziemy sprawdzone przedszkole lub żłobek. Lepiej wybrać przedszkole niepubliczne czy może publiczne? Zapoznaj się z naszym artykułem aby poznać odpowiedź na to pytanie.

Zalety przedszkoli niepublicznych

1. Wielki wybór dodatkowych aktywności – placówki prywatne mają w ofercie dużo zajęć dodatkowych dla dzieci. Takich jak na przykład robotyka, nauka gry na gitarze, basen, piłkę nożną, nauka języka obcego, zajęcia taneczne.

2. Małe grupy – aktywności w niepublicznym przedszkolu odbywają się w niewielkich grupach. Dzięki temu każdy maluch ma zapewnioną pełną opiekę.

3. Przedszkole jest otwarte cały rok – w prywatnych przedszkolach nie ma tak zwanej wakacyjne przerwy.

4. Jest możliwość wyboru przedszkola profilowanego – stoi wiele placówek profilowanych. Jak na przykład przedszkole językowe, sportowe lub artystyczne;

5. Bardzo dobre wyposażenie – przedszkola prywatne z reguły posiadają nowoczesne sale,bogato wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;

6. Wiele atrakcji – takie placówki dają wiele możliwości. Oferują zajęcia dopasowywane do umiejętności i zapotrzebowania maluchów.

7. Wykwalifikowana kadra – prywatne przedszkola zapewniają psychologa, logopedy a także pedagoga.

8. Bezpieczeństwo – każde przedszkole prywatne posiada własny monitoring, a wstęp do placówki jest pod nadzorem.

Zalety przedszkoli publicznych

1. Głównym plusem przedszkoli publicznych jest fakt, że są one darmowe. Dziecko może przebywać 5 godzin za darmo , a każda kolejna godzina kosztuje złotówkę. Dodatkowo w niektórych przedszkolach zajęcia typu teatr, angielski są też bezpłatne, w innych trzeba dopłacić.

2. W przedszkolach publicznych jest komitet rodzicielski. Składki na niego to koszt od kilku do kilkudziesięciu zł. Zaletą jest też to, że przedszkola publiczne są podległe gminie. Gmina ma obowiązek kontrolować, to czy w przedszkolu są przestrzegane wszelkie odgórne prawa przykładowo co do kadry pracowniczej.

Powiązane posty