białe zęby

Białe zęby bez laserowego wybielania? Jak wybielić zęby w domu?

Marzeniem każdej osoby, która dba o swoją urodę jest posiadanie zdrowych, białych zębów. Niestety, bardzo często w osiągnięciu takiego efektu przeszkadzają zaniedbania z przeszłości.

Metod na wybielanie jest mnóstwo. Tą najskuteczniejszą jest wykorzystanie lasera, który potrafi sprawić, że zęby będą śnieżnobiałe, rodem z reklamy pasty do zębów. Niestety na zabiegi tego typu pozwolić sobie może mało kto. Są one bowiem bardzo kosztowne.

Alternatyw jest co najmniej kilka. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić trzy najpopularniejsze, a mianowicie: dwa domowe sposoby oraz jeden dostępny za kilkanaście-kilkadziesiąt złotych.

Specjalistyczne pasty wybielające

Niemal na każdej paście do zębów znajdziemy slogan mówiący o tym, że ma ona działanie wybielające. Niestety, ma to niewiele wspólnego z prawdą. Zwykłe, dostępne w marketach pasty do zębów mają działanie głównie higieniczne, a ich wpływ na kolor jest naprawdę znikomy.

Jeśli pragniesz faktycznie wybielić zęby przy pomocy pasty do zębów, powinieneś wykorzystać specyfiki dostępne w aptekach. Ich działanie jest znacznie silniejsze, co potwierdzają liczne opinie i recenzje dostępne w Internecie.

Soda oczyszczona

Zdecydowanie najpopularniejszym domowym sposobem na białe zęby jest soda oczyszczona. Jej właściwości znane są od dawien dawna. Pozwala na niemal natychmiastową metamorfozę (rezultaty widać już po pierwszym zabiegu).

Wadą tego rozwiązania jest jednak to, że nie można korzystać z niego zbyt często, gdyż może to narazić szkliwo na uszkodzenia (soda ma naprawdę silne właściwości).

Zabieg realizujemy w prosty sposób. Wystarczy nasypać około pół łyżeczki sody na szczoteczkę i dokładnie umyć zęby. Szczotkowanie powinno trwać około minutę. Po tym czasie należy dokładnie wypłukać jamę ustną.

Reasumując znany od dawien dawna sposób na białe zęby, nadal jest bardzo często wykorzystywany. Soda oczyszczona posiada właściwości, które mogą przyczynić się do poprawy koloru nawet o kilka tonacji. A przecież koszt tego specyfiku to zaledwie kilka złotych…

Sok z cytryny

Cytryna to składnik wielu preparatów o charakterze kosmetycznym. Swoje zastosowanie znajduje także w stomatologii. Pozwala skutecznie i równie szybko co soda, poprawić koloryt zębów.

Sok z cytryny można wykorzystać na kilka różnych sposóbów, najpopularniejszym z nich jest realizacja płukanek (sok z cytryny + woda). Alternatywą jest dodanie soku do pasty do zębów i szczotkowanie lub po prostu przegryzanie tego owocu. Zabiegi można realizować nawet do kilku razy w ciągu dnia.

Silne właściwości soku z cytryny znajdują zastosowanie również w wybielaniu zębów. Rozwiązanie te, nie jest może tak efektywne jak soda oczyszczona, ale znacznie bezpieczniejsze z punktu widzenia kondycji zęba.

Truskawki

Truskawki pozwolą Ci dotrzeć do najciężej dostępnych zanieczyszczeń i tym samym lepszą higienę jamy ustnej. Dzięki temu kondycja Twoich zębów będzie lepsza, a zapach z ust zdecydowanie bardziej przyjemny. Wszystko za sprawą drobnych nasionek umieszczonych na owocu truskawki, które potrafią dotrzeć w naprawdę każde miejsce.

„Zabieg” to po prostu konsumpcja kilku truskawek w ciągu dnia. Należy jednak mieć na uwadze, że po każdym posiłku trzeba umyć dokładnie zęby i w tym przypadku jest podobnie.

Dodaj komentarz