białe zęby

Białe zęby w 10 minut? Czy to możliwe?

Na atrakcyjność fizyczną człowieka wpływa wiele czynników. Niewątpliwie jednym z nich jest uśmiech. Niestety, utrzymanie śnieżnobiałych, zdrowych zębów nie należy do najłatwiejszych.

Aby uśmiech zawsze wyglądał atrakcyjnie potrzeba odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej, szczotkowania po każdym posiłków i korzystania z odpowiednich produktów. Jeśli dojdzie do zaniedbań i zęby wybarwią się – zżółkną lub zszarzeją to bardzo trudno będzie odzyskać dawny kolor. Są jednak sposoby, które umożliwiają wybielanie zębów.

Najpopularniejszą formą wybielania zębów są zabiegi realizowane w części gabinetów stomatologicznych. Zazwyczaj w celu wybielenia wykorzystuje się wiązkę światła (laser), co umożliwia naprawdę rewelacyjne efekty. Zabiegi te są jednak bardzo kosztowne. Ceny sięgają bowiem nawet kilku tysięcy złotych.

Soda oczyszczona na białe zęby

Właściwości wybielające tego środka spożywczego znane są od bardzo dawna. Soda oczyszczona daje natychmiastowe efekty, widoczne od razu po umyciu zębów. Dzięki temu, korzysta z niej naprawdę ogrom ludzi.

Metoda wybielania sodą oczyszczoną jest banalnie prosta. Wystarczy nałożyć na szczoteczkę odrobinę sody i delikatnie szczotkować przez około 60-90 sekund, po czym bardzo dokładnie wypłukać jamę ustną i umyć zęby zwykłą pastą do zębów. Zabieg należy powtarzać, celem uzyskania jeszcze lepszych rezultatów. Warto jednak pamiętać, że soda ma bardzo silne właściwości, przez co może uszkodzić szkliwo.

Sok z cytryny na białe zęby

Kosmetologia i medycyna to dwa sektory w których cytryna i jej właściwości, wykorzystywana jest bardzo często. Nie inaczej jest w przypadku wybielania zębów (sok z cytryny jest popularnym składnikiem past wybielających).

Aby wybielić zęby wystarczy do zwykłej pasty dodać sok z cytryny i delikatnie szczotkować. Można również skorzystać z tzw. płukanek (sok z połowy cytryny należy rozpuścić w szklance wody i wypłukiwać jamę ustną przez około minutę).

Herbata z czystka na białe zęby


Czystek to roślina, której stosowanie niesie za sobą mnóstwo pozytywnych konsekwencji dla zdrowia i urody. Regularne picie herbaty z czystka wpływa także na kolor naszych zębów. Preparat ten jest w pełni bezpieczny i nie powoduje absolutnie żadnych reakcji niepożądanych.

Ponadto, sporą popularnością mogą pochwalić się rozwiazania gotowe, tj.:

  1. Pasty wybielające
    Specjalistyczne pasty do zębów to rozwiązanie niezwykle popularne. Wygodne, ale nie tak skuteczne jak można tego oczekiwać. Dostępne głównie w aptekach lub dobrych drogeriach.
  2. Paski wybielające
    Paski do wybielania w domu to rozwiązanie za którego efektywnością stoi specjalistyczny żel z aktywnymi składnikami. To metoda skuteczna, ale mocno ograniczająca (poprawa o maksymalnie kilka odcieni).

Warto już teraz pomyśleć o swoich zębach. Odpowiednia profilaktyka to rozwiązanie najlepsze, które sprawi, że nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na zabiegi wybielające. Regularne szczotkowanie, odpowiedni dobór kosmetyków oraz wypłukiwanie zębów po kontakcie z produktami bogatymi w naturalne barwniki to „klucz” do śnieżnobiałego, hollywoodzkiego uśmiechu.

Dodaj komentarz