powiększanie piersi

Ile kosztuje powiększanie biustu i który zabieg najlepiej wybrać?

Powiększanie biustu to zabieg, który przez gabinety medycyny plastycznej realizowany jest coraz częściej. Świadczy to między innymi o tym, iż większy biust nadal jest porządanym walorem urodowym. Najczęściej na operacje decydują się Panie w młodym wieku (do 35 lat). W zależności od tego jaką mają sylwetkę, decydują się powiększyć piersi do konkretnego rozmiaru.

Jak wygląda pierwsza konsultacja z chirurgiem plastycznym?

Podczas pierwszej konsultacji lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, który ma na celu ustalenie oczekiwań klientki.

Ponadto, konsultacja ma charater informacyjny. Lekarz wypytuje o stan zdrowia, przebyte choroby, przyjmowane leki oraz wszelkie dolegliwości.

Zabieg powiększania biustu – przebieg

W pierwszej fazie zabiegu lekarz informuje o zmianach, które nastąpią. Zaznacza linię cięcia oraz wskazuje miejsce w którym ulokowane będą protezy.

Implanty wprowadzane są poprzez kilkucentymetrowe nacięcia. W zależności od jednostki, nacięcia dokonuje się w jednym z następujących miejsc:

 • wokół otoczki brodawki
 • w bruździe podsutkowej
 • pod pachą

Zabieg nie jest skomplikowany, a jego czas trwania jest krótki. Osoby po zabiegu muszą pozostać w szpitalu na okres 48-72 godzin.

Po tym czasie pacjentka wychodzi do domu. Początkowo (przez 5-6 tygodni) należy ograniczyć wszelką aktywność fizyczną.

Może pojawiać się ból pozabiegowy (przez około tydzień). Faktyczny rezultat operacji (po zdjęciu szwów, zagojeniu ran) widoczny jest po 2-3 miesiącach.

Ile kosztuje powiększanie biustu implantami piersiowymi?

Ceny zabiegów są różne. Wahają się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od kliniki oraz samego zabiegu.

Dostępność zabiegu jest coraz lepsza – coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej ma w swojej ofercie zabiegi tego typu. Jest to wynik sporego popytu na tego typu usługi. Wszak, coraz więcej Pań nosi się z zamiarem ingerencji chirurgicznej w swoje ciało, w tym także biust.

Alternatywne rozwiązania dla implantów piersiowych

O większym biuście marzy niemal jedna trzecia Polek. Panie pragną tym samym podkreślić swoje walory i stać się jeszcze atrakcyjniejsze. Wszak, biust to element, który w kontekście urody jest niezwykle ważny.

Powiększanie biustu możliwe jest przy wykorzystaniu metod operacyjnych, jak i bardziej naturalnych. Oczywiście wszczepienie implantów to gwarancja skuteczności. Z kolei z naturalnymi metodami pod tym względem bywa bardzo różnie.

 • Kwas hialuronowy
  Wypełnianie piersi kwasem hialuronowym to metoda, której trwałość oscyluje w granciach 24 miesięcy. Po tym okresie należy uzupełnić preparat, który się wchłonął. Jest to metoda w pełni bezpieczna – kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie człowieka. Koszt zabiegu wypełniania (jednorazowo) to okolice 10000 złotych.
 • Lipotransfer
  Lipotransfer to nic innego jak przeszczep tkanki tłuszczowej (z ud, brzucha, lędźwi itd) do piersi. Przyswajalność odwirowanego tłuszczu uzyskanego podczas zabiegu liposukcji jest różna. U jednego pacjenta może wynosić 30, a u drugiego 80%.
 • Tabletki i kremy – źródło fitoestrogenów
  Tabletki i kremy na większy biust to preparaty, które swój skład opierają na naturalnych źródłach fitoestrogenów określanych mianem naturalnych hormonów. Ich skuteczność jest coraz wyższa (dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii). Liderem branży jest ProBreast Plus.
 • Ćwiczenia na biust
  Ćwiczenia na większy biust pozwalają uzyskać efekt ujędrnienia i podniesienia piersi. Choć trudno spodziewać się zmiany miseczki, to efekt optyczny może być zaskakująco dobry.
 • Dieta na większy biust
  „Jesteśmy tym co jemy”. Im więcej fitoestrogenów dostarczymy w pokarmie, tym nasze piersi będą większe. Znajdziesz je między innymi w sezamie, soji oraz orzechach.

Dodaj komentarz