depilacja

Najlepsze sposoby na depilację intymną?

Depilacja miejsc intymnych to czynność powszechna zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Jeszcze kilka dekad temu, usuwanie owłosienia z okolic bikini i odbytu było czymś abstrakcyjnym. Dziś, depilacja w tych miejscach jest niemalże obowiązkowa.

Istnieje kilka metod depilowania miejsc intymnych. Poniżej, pokrótce opisujemy trzy najpopularniejsze metody depilacji miejsc intymnych.

Depilacja laserowa

Intymne miejsca zdecydowanie rzadziej depilujemy u kosmetyczki. Wszak, jest to dosyć wstydliwy zabieg. Niektóre Panie najzwyczajniej w świecie nie mają odwagi by się na niego skusić.

Zabieg realizowany jest w gabinetach medycyny estetycznej. Jest bezbolesny i polega na zniszczeniu mieszka włosowego od wewnątrz (dzięki generowanej temperaturze przez wiązkę światła).

Depilacja laserowa gwarantuje trwałe (nawet do kilku lat) efekty, co jest szczególną zaletą takiego rozwiązania. Dostępna jest jednak dla osób posiadających tylko ciemne włosy. W przypadku kobiet o jasnych, blond, siwych bądź rudych włosach – okazuje się być nieskuteczna.

Wadą tego rozwiązania jest cena – koszt serii zabiegów (minimum 3-5 dla trwałych i pełnych efektów) to koszt oscylujący w granicach 1500zł.

Depilacja brazylijska

Brazilian Waxing to jedna z najpowszechniejszych form usuwania owłosienia z okolic intymnych. Wysoka popularność to wynik stosunku ceny do trwałości.

Depilacja brazylijska może być realizowana przy wykorzystaniu wosku lub pasty cukrowej. Należy podgrzaną substancję nałożyć na miejsce poddawane depilacji i poczekać do momentu aż skostnieje. Kiedy wosk lub pasta cukrowa będzie twarda, należy energicznym ruchem oderwać „płat” w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.

Odpowiednio przeprowadzony zabieg nie jest zbyt bolesny. Należy pamietać, że po zabiegu trzeba zadbać o pielęgnowanie skóry (mogą wystąpić podrażnienia).

Depilację brazylijską można przeprowadzić zarówno w domu, jak i gabinecie kosmetycznym. Mimo, że nie należy do najprzyjmniejszych – jej zainteresowanie jest bardzo duże. Wszystko za sprawą skuteczności i trwałości, która stoi na najwyższym poziomie.

Maszynki do golenia, depilatory

Usuwanie zbędnego owłosienia poprzez golenie to rozwiązanie najmniej trwałe, ale za to gwarantujące praktyczny brak bólu. Jest to zabieg wygodny, komfortowy, który nie wymaga nakładów finansowych (koszt zakupu golarki jednorazowej to kilka złotych).

Po wykonanym zabiegu należy nawilżyć skórę, gdyż ostrze może doprowadzić do mikropodrażnień. Skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa i podatna na infekcje, dlatego zawsze należy zdezynfekować miejsce poddawane zabiegowi.

Depilacja bikini w domu

Depilację okolic bikini można z powodzeniem przeprowadzić w domu. Najpopularniejszą, choć dającą najgorsze rezultaty metodą jest golenie. Ten bezbolesny sposób na pozbycie sie włosów sprawia, że włosy odrastają znacznie szybciej co sprawia, że częstotliwość zabiegu golenia jest bardzo duża.

Alternatywnym rozwiązaniem jest wykorzystywanie plastrów z wosku. To gwaranacja nie tylko gładkiej cery, ale także sporego bólu przy realizacji. Miejsce te jest niezwykle wrażliwe, dlatego też ta metoda może okazać się zbyt bolesna dla wiekszości kobiet.

Podsumowanie

Niegdyś owłosienie usuwane było tylko z nóg i pach. Dzisiaj, depilacji poddawane jest niemal każde miejsce na naszej skórze, w tym także okolice bikini. Te szczególnie wrażliwe miejsce można depilować na kilka różnych sposobów. Wybór należy do Was.

Dodaj komentarz